-
Kathiyavadi Kadhi – 150gm | After Cooking Gets 1LTR to Serve55Ready to Eat Meal and Ready to Cook: Offers the option to enjoy as a quick and hassle-free ready-to-eat meal or easily cook it to suit your taste preferences | Cooking Time: 8 to 10 min Instant Food: Provides a convenient and time-saving solution for a delicious and satisfying meal....
- Regular price
- From ₹ 140
- Sale price
- From ₹ 140
- Regular price
-
₹ 187 - Unit price
- per
-
Kathiyawadi Kadhi - Jeera Rice - Combo of 2 itemsHow to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 260
- Sale price
- ₹ 260
- Regular price
-
₹ 280 - Unit price
- per
-
Kathiyawadi kadhi - Jeera Rice - Combo of 2 items11How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 265
- Sale price
- ₹ 265
- Regular price
-
₹ 280 - Unit price
- per
-
Kathiyawadi Kadhi - Jeera Rice - Kaju Curry - Combo of 3 itemsHow to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 520
- Sale price
- ₹ 520
- Regular price
-
₹ 580 - Unit price
- per
-
Lasaniya Gathiya - Dal Rice - Combo of 2 items11How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 295
- Sale price
- ₹ 295
- Regular price
-
₹ 310 - Unit price
- per
-
Lasaniya Gathiya – 150gm | After Cooking Gets 450gm to Serve44Improve your cholesterol levels along with maintaining a healthy gut within just a few minutes. Insta food Lasaniya gathiya Sabji is rich in dietary fibers and vitamins. It is made with the realness of cowpea and it also contains refined sunflower oil, powdered spices, dried vegetables and salt that amplifies...
- Regular price
- From ₹ 150
- Sale price
- From ₹ 150
- Regular price
-
₹ 200 - Unit price
- per
-
Masala Khichdi - Moong Sabji - Surti Kadhi - Combo of 3 itemsHow to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 395
- Sale price
- ₹ 395
- Regular price
-
₹ 440 - Unit price
- per
-
Masala Khichdi-120Gm | After Cooking Gets 550gm to Serve77Improve your cholesterol levels along with maintaining a healthy gut within just a few minutes. Insta food MASALA KHICHDI is rich in dietary fibers and vitamins. It is made with the realness of cowpea and it also contains refined sunflower oil, powdered spices, dried vegetables and salt that amplifies the...
- Regular price
- From ₹ 150
- Sale price
- From ₹ 150
- Regular price
-
₹ 200 - Unit price
- per
-
Mohan Thal - Rajma - Combo of 2 items11How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 380
- Sale price
- ₹ 380
- Regular price
-
₹ 400 - Unit price
- per
-
Mohan Thal – 200gm | After Cooking Gets 300gm to Serve77Description Savor the flavor of this traditional besan sweet dish with the unaltered richness in its taste. Cook Mohan Thal with Insta food pack that is composed of a mixture of gram dal flour, ghee, sugar, nuts and cardamom. How to make Open the pack and empty all the content...
- Regular price
- ₹ 200
- Sale price
- ₹ 200
- Regular price
-
₹ 260 - Unit price
- per
-
Mohanthal-Moong dal halwa -Combo 2 Items11How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 400
- Sale price
- ₹ 400
- Regular price
-
₹ 425 - Unit price
- per
-
Mohanthal-Rava Shira -Combo 2 Items33How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 380
- Sale price
- ₹ 380
- Regular price
-
₹ 400 - Unit price
- per
-
Moong dal halwa -Rava shira--Combo 2 Items44How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 400
- Sale price
- ₹ 400
- Regular price
-
₹ 425 - Unit price
- per
-
Moong Dal Halwa – 150gm | After Cooking Gets 450gm to Serve33Ready to Eat Meal and Ready to Cook: Offers the option to enjoy as a quick and hassle-free ready-to-eat meal or easily cook it to suit your taste preferences | Cooking Time: 8 to 10 min Instant Food: Provides a convenient and time-saving solution for a delicious and satisfying meal....
- Regular price
- From ₹ 225
- Sale price
- From ₹ 225
- Regular price
-
₹ 300 - Unit price
- per
-
Moong Sabji – 150gm | After Cooking Gets 700gm to Serve44Moong has always been the most potential source of energy. Therefore not only have we taken into account to preserve the nutrition of the moong sabji, but also to enhance the taste of it. It is made of moong, refined sunflower oil, gram flour, rice flour, powdered spices, cumin, dried...
- Regular price
- From ₹ 150
- Sale price
- From ₹ 150
- Regular price
-
₹ 200 - Unit price
- per
-
Palak Paneer - 50gm | After Cooking Gets 320gm to Serve88EMPTY ALL THE CONTENTS OF THE PACK IN A PAN & ADD APPROX,300 ML (3 TEA CUPS)OF MILK,MIX IT PROPERLY. COOK FOR 6 TO 7 MIN(APPROX) ON MEDIUM FLAME WITH OCCASIONAL STIRRINGS AFTAR THAT ADD 100G PICES OF PANNER & COOK FOR 4 TO 6 MINUTES(APPROX) ADD BUTTER FROM THE...
- Regular price
- From ₹ 125
- Sale price
- From ₹ 125
- Regular price
-
₹ 190 - Unit price
- per
-
Paneer Hyderabadi - 50gm | After Cooking Gets 325gm to Serve88First, fry 100 pieces of paneer in 2 teaspoons of ghee and keep aside. Now, empty all the contents of the pack into a pan, add approximately 200 ml(2 tea cups) of milk and 50 gm curd, and mix it properly. Cook for 5 to 6 minutes on medium flame...
- Regular price
- From ₹ 125
- Sale price
- From ₹ 125
- Regular price
-
₹ 190 - Unit price
- per
-
Panner Tikka Masala - 50gm | After Cooking Gets 300gm to Serve88EMPTY ALL THE CONTENTS OF THE PACK IN A PAN & ADD APPROX,300 ML (3 TEA CUPS)OF MILK,MIX IT PROPERLY. COOK FOR 6 TO 7 MIN(APPROX) ON MEDIUM FLAME WITH OCCASIONAL STIRRINGS AFTAR THAT ADD 100G PICES OF PANNER & COOK FOR 4 TO 6 MINUTES(APPROX) ADD BUTTER FROM THE...
- Regular price
- From ₹ 125
- Sale price
- From ₹ 125
- Regular price
-
₹ 190 - Unit price
- per
-
Pau Bhaji - Kaju Curry - Combo of 2 items22How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 515
- Sale price
- ₹ 515
- Regular price
-
₹ 540 - Unit price
- per
-
Pau Bhaji - Moong Sabji - Combo of 2 items11How to Cook1. Read the Instructions on packaging carefully.2. Open the Packet and pour the quantity required in the cooking pan.3. Add water/milk/butter milk proportionally and mix it properly.4. Keep Stirring as per time mentioned on the packaging.5. Serve & Enjoy the authentic Indian food. Key Benefits : No artificial...
- Regular price
- ₹ 370
- Sale price
- ₹ 370
- Regular price
-
₹ 390 - Unit price
- per
Products
Sidebar